Samsung’dan Galaxy S5 öncesinde süpriz Galaxy J

tarafından
135
Samsung’dan Galaxy S5 öncesinde süpriz Galaxy J

Galaxy S5 akıllı telefonu için hazırlıklarını devam ettiren Samsung firması, Galaxy S4‘ün en güncel sürümlü versiyonu olarak değerlendirebileceğimiz Galaxy J akıllı telefon modelini değişik ülkelerde kullanıma sunmaya devam ediyor. Japonya ile başlayan serüvenine 9 Aralık tarihinde Tayvan ile devam edecek Galaxy J, Barındırdığı donanım ile Galaxy S4’ten sonra çıkan üst seviye telefonlara karşı konumlandırılacak.

 Yılın yarısında çıkan Galaxy S4 akıllı telefonu, o dönem için sınıfındaki ve kategorisindeki en güçlü telefon olma başarısını elinde bulundururken,son çeyrekte piyasaya sürülen Snapdragon 800 işlemcili LG G2 akıllı telefonu ile Sony Xperia Z1 akıllı telefonu gibi modellere karşı düşük kalmıştı. Galaxy J akıllı telefonu ise Galaxy S4 tasarımında Galaxy Note 3 ile benzer donanım özelliklerini paylaşan çok daha güçlü bir telefon olduğu gözüküyor. Snapdragon 800 işlemcisi ve 3GB RAM’i ile, benzer işlemciye sahip rakip akıllı telefonlardan daha fazlasını sunan Galaxy J, diğer özellikleri açısındansa Galaxy S4 ile aynı sekmentte bulunuyor.
GalaxyJ2_erdiozuag
5-inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana, optik görüntü sabitleme özellikli 13.2MP çözünürlüğünde kameraya , 2600mAh kapasiteli çıkartılabilir pile, 32GB dahili depolama kapasitesine ve microSD kart slotuna sahip olan Galaxy J, Samsung cephesinde Galaxy S5 öncesinde beklentileri arttıran bir telefon olarak dikkat çekiyor. Fiyatı hakkında net bir bilgi olmayan Galaxy J’nin Avrupa ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise şu an için kafalarda soru işareti bırakan bir konu.