Xiaomi’nin yeni canavarı Android’in patronundan yıla sonuna kadar piyasada

tarafından
122
Xiaomi’nin yeni canavarı Android’in patronundan yıla sonuna kadar piyasada

Google firmasından transfer ettiği Android yapıcı kurucu ve üst düzey yöneticisi olan Hugo Barra ile büyük bir gelişme yakalayan çin merkezli akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi yıl sonuna doğru yapacağı süprizlerden ipuçları vermeye başladı. Şirkete yakın kaynakları merkezlerden elde edilen bilgilere göre Xiaomi, Android camiasının en hızlı telefonu olmayı amaçlayan Mi3’ü, Aralık ayının ortalarından piyasaya sürmeye hazırlanıyor Uluslararası 3G WCDMA versiyonunuda barındıracağı edinilen bilgiler arasında, Xiaomi Mi3‘ün yapısında onu eşsiz kılan özel bir mimari yer alıyor, Qualcomm’un Snapdragon 800 yapısınına sahip olması bekleniyor. Piyasadaki bir çok telefon bu mimariyi kullanıyor peki bu telefonu özel kılan ne ?

Piyasadaki birçok akıllı telefon derken LG G2,Galaxy Note 3’ün Lte Versiyonu ve Xperia Z1 gibi birçok akıllı telefon Qualcoom’un Snapdragon 800 işlemcisine yer veriyor fakat kullandıkları versiyon 8974 versiyonu, 2.2GHZ çekirdek hızına sahip, 450MHz Adrena 330 Gpu Hızına, 800Mhz DDR3 frekansına ve 320 MHz ISP Hızına sahipken,Xiaomi Mi3’ün kullandığı Snapdragon 8974AB işlemcisi ise 2.3GHz çekirdek hızına, 550MHz Adreno 330 GPU hızına, 933MHz bellek frekansına ve 465MHz ISP hızına sahip, işte bu değerler ile standart değerlerin üstüne çıkarak android dünyasının en hızlı telefon ünvanınada sahip oluyor. 5İnç Full Hd ekrana sahip olan Mi3 2Gb Ram desteği ve 3050 MAh gücündeki bataryaya’da sahip.

lumia_1520 kopya

8.1mm kalınlığa sahip olan Xiaomi Mi3 145 Gram ağırlıylada Galaxy note 2 ve 3 telefonlarından çok daha hafif bir yapıya sahip, Sony firmasının üstüne baya düştüğü bir kamera teknolojisi olan Exmor RS sensör tabanlı 13Mp çözünürlüğündeki kamera ile beraber geliyor, gerek teknolojisi gerekse mimari yapısı ile güzel bir telefon bizleri bekliyor Android patronundan nasıl bir telefon çıkacak hangi fiyata çıakcak merakla bekliyoruz.