Yanmayan Telefon Doogee F3 İncelemesi ve Özellikleri

tarafından
161
Yanmayan Telefon Doogee F3 İncelemesi ve Özellikleri

Markalar arasında teknoloji hızlarından terfi edip artık dayanıklılıkta da yetişemez olduk. Sony Xperia modelinde suya karşı son derece dayanıklı ispatladı ancak ona rekabet ateşe karşı dayanıklı hatta kırılmaz diyebileceğimiz telefon geliyor. Çin şirketi Doogee yeni çıkardığı akıllı telefon F3 modeli yanmaya karşı son derece dayanıklı olduğunu belirtti. Telefon piyasasına bakacak olursak teknolojik olarak hepsi birbirine çok benzemekte ancak sağlamlık olarak grafikler sürekli olarak oynamakta. Çin şirketi rekabetini kızıştırmak amaçlı yanmayan telefonu piyasaya sürerek rekabet grafiği tekrardan artış göstereceği gözükmekte.

Malzemesi bambu olarak adlandırılan ve cam kapak haricinde bu malzemeden üretilmekte. Yakında bunla ilgili kılıflar çıkacağından şüpheniz olmasın. Şu anlık telefonun arka ve yan yüzü ateşe dayanıklı olarak bakmaktayız. Çin kültüründe sıkça görülen bambu kapak, 0,4 mm genişliğinde. Kırılmaya karşıda dayanıklı olan kapak son aşama esnek. Bambu kapak ateşe maruz kaldığında ise yalnız o bölgede kararmalar meydana geliyor. Bu telefon F3 ve F3 Pro modeli olarak ikiye ayrılmakta ve özelliklerini inceleyecek olursak; DOOGEE F3, 720p çözünürlüğünde 2 GB RAM’e sahipken F3 Pro ise 1080p çözünürlüğünde 5 inç ekrana ve 3 GB RAM’e sahip.

Her iki modelde 1.5GHz MediaTek MT6753 işlemci kullanırken 16 Mega piksel arka kamera ve 8 Mega piksel ön kamera içeriyor. 2200 mAh bataryadan enerjisini alan telefon, 16 GB dahili hafızaya haiz. 170 gram ağırlığında modeller 6,9 mm genişliğinde.

https://www.youtube.com/watch?v=cp3AeMvDqX8