Yeni Ipad Air İnceleme

tarafından
199
Yeni Ipad Air İnceleme

Teknoloji dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan Apple, bugüne kadar, gerek bilgisayar olsun, gerek cep telefonu, gerekse tablet bilgisayar, hep ön planda olmayı başarmış bulunmaktadır. Dokunmatik ekran teknolojisini hayata geçirmesi ile büyük bir olay yaratan iPhone’lar, insanların büyük beğenisini topladı. Her geçen gün geliştirilmeye devam edilen bu telefonların yanında, tablet modelleri olarak bilinen Ipad’leri unutmamak gerek.

Apple’ın son model tableti olarak piyasaya çıkacak olan Yeni Ipad Air, özellikleri ile rakiplerini kıskandıracak. 9.7 inç retina ekrana sahip olacak olan Ipad Air, bundan önceki model olan Ipad 4’ten tam %43 daha ince çerçeveye sahip olacak. Bu şekilde şık bir görünüm yakalamış olan Ipad Air, hafifliğiyle de beğeni topluyor. Teknik özellikleri bakımından da çağ atlamış olduğu anlaşılan Ipad Air, IOS 7 mobil işletim sistemi ile raflardaki yerini alacak. Ipad Air, iPhone 5S te kullanılmış olan M7 çipine sahip olacak. Depolama kapasitesi olarak, 16, 32, 64 ve 128 GB’lık modelleri piyasaya sürecek olan Apple, bu konuda sevenlerini biraz olsun üzüyor. Kamera olarak ise, 5 MP arka kamerası 1080p vidyo çekimine müsade ederken, 1.2 MP ön kamerası 720p vidyo kaydı yapabiliyor.

1 Kasım’dan itibaren raflardaki yerini alması beklenen Yeni Ipad Air, 499 Dolar gibi bir fiyatla sevdiklerine kavuşacak. Türkiye fiyatları ise henüz belirlenmemiş.