Yeni Samsung Galaxy S9

tarafından
153
Yeni Samsung Galaxy S9

Samsung’un yeni teknolojisinin buluştuğu telefon S9 olmaktadır. Aslında bu telefonda oldukça yeni özellikler ve S8’e oranla çok daha iyi bir telefon bekleyenler bulunmaktadır. Maalesef bu kişiler birazda olsa hayal kırıklığına uğrayacaktır. S8’den çok daha iyi bir telefon olmadığını ve çok yeni özellikler gelmediğini belirtmek isteriz.

Samsung S8 şuanda 3000 TL fiyatlarından satılmaktadır. S9 ise 4599 fiyatları ile satışa çıkmaktadır. Oldukça pahalı olan bu modelin 64 GB olanı bu fiyatlardan satılmaktadır. Samsung S9 modeli ilk bakışta S8’i oldukça hatırlatmaktadır.  Ancak S9 bir alt modeline göre daha güzel ve ince bir çerçeve ile karşımıza çıkmaktadır. Bu telefonda en çok istenilen özellik parmak izi sensörünün uygun bir yerde olmasıydı. S8’de oldukça kötü yerde olan bu sensör yeni model ile kameranın altına yerleştirilmiştir.

Android 8 Oreo işletim sistemi ile karşımıza çıkan telefonda Super AMOLED panel ekran kullanılmıştır. Bu ekran, 1440×2960 oranlarında çözünürlük sunmaktadır. Oldukça gerçekçi ve canlı görüntüler elde edilmektedir. Telefonun piksel yoğunluğu ise 570 ppi seviyelerinde bulunmaktadır. Telefonda 3000 mAh pil bulunmaktadır. Buna ek olarak ön kamerası 8 MP olarak tasarlanmıştır. Arka kamerası ise 12 MP çözünürlüğündedir. 4 GB RAM ve 2,7 GHz Quad Core işlemcisi ile performansından da ödün vermemektedir. Oldukça fazla kişinin ilgisini çeken bu telefonun en çok 64 GB dâhili hafızalı olanı tercih edilmektedir.