“Android 4.3” sunucu günlüklerinde göründü! 5.0 ?

tarafından
200
“Android 4.3” sunucu günlüklerinde göründü! 5.0 ?

Android’in bir sonraki sürümünün Android 5.0 “Key Lime Pie” olacağı, uzun süredir konuşuluyor. Android sürümlerine tatlı isimleri takmasıyla bilinen Google’ın şimdiye kadar Android 4.2.2’den Android 5.0’a atlayacağı düşünülüyordu.

 android

Ancak Android Police web sitesinden Artem Russakovskii, okurlarının da yardımıyla yaptığı bir araştırmadan bir sonraki Android sürümünün “Key Lime Pie” olmayacağını, sürüm numarasının da 5.0 olmayacağını ortaya çıkardı.

Sunucu günlüklerini inceleyerek Android yapı numaralarını izleyen Artem, iki farklı IP aralığının “Android’le çok yakından ilgisi bulunan Google çalışanlarına” ait olduğunu ortaya çıkarmış. Artem, aynı aralıktaki IP’lerin daha önceki yeni Android sürümleri hakkında ipuçları verdiğini söylüyor.

Sunucu günlüklerinde Nexus 4 cep ve Nexus 7 tabletin Android 4.3 JWR23B yapısını kullandıkları göze çarpıyor. Yapı kodunun ilk harfi ise “J”, yani Android 4.3’ün yine “Jelly Bean” kod adını taşıyacağını gösteriyor. Android 4.3’ün varlığı, bir sonraki Android sürümünün büyük bir güncelleme olmayacağının da bir işareti olabilir.

Yine de bu işaretler, Google’ın önümüzdeki haftalarda düzenleyeceği I/O konferansında Android 5.0’ı tanıtmayacağının bir kanıtı değil.