Htc One konsantre hali m4 şekilleniyor.

tarafından
172
Htc One konsantre hali m4 şekilleniyor.

HTC’nin amiral gemisi yeni HTC One akıllı telefonu daha küçük bir versiyonu olacak HTC M4 söylentilerinden sonra htc açıklamaları telefonu doğrular nitelikte, Söylentilere göre daha önce HTC’nin yeni orta seviye akıllı telefonunun alüminyum gövdeye sahip olacağı biliniyordu. Bu haber ile birlikte bugün resmi olarak açıklanmış oldu.

HTC M4 Akıllı Telefonu Doğrulandı

Doğrulamanın yanında cihaza ait bir takım özelliklerde ortaya çıkarıldı.

htc-m4-680x467

HTC M4, HTC One ile karşılaştırıldığında fazlasıyla benzer similar gözüküyor fakat HTC m4 daha düşük seviye özelliklere ve fiyata sahip olacak. yayınlanan fotoğraflara göz attığımızda, her ne kadar alüminyum gövde konusunda hassas davranılsada, plastik yapılı bir gövdeye sahip izlenimi de vermiyor değil.

HTC One şuan da oldukça popüler bir cihaza halini aldı ve HTC One Mini olarak da isimlendirilen bu cihaz hakkında bir takım özellikler hali hazırda biliniyor. Öncelikle cihazın ekranı 4.3 inç büyüklüğünde ve 720p görüntüleme yapabiliyor. Çift çekirdek işlemciye sahip olan cihaz 2 GB RAM bellek taşıyor ve 16 GB depolama kapasitesine sahip. Kapasitenin artırabilir olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yok. Bunların dışında HTC M4 1,700 mAh bataryaya sahip olacak.

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini taşıyacak olan HTC M4′ün ikinci çeyreğin sonlarına doğru piyasaya çıkarılması bekleniyor.