Apple mobil oyun odaklı abonelik servisini bugün tanıtabilir!

tarafından
126
Apple mobil oyun odaklı abonelik servisini bugün tanıtabilir!

Apple’ın 25 Mart tarihinde düzenleyeceği hususi etkinliğinde Netflix rakibi streaming servisini ve haber odaklı abonelik servisini tanıtabileceğini sizlere daha ilkin aktarmıştık. Bugün Bloomberg tarafınca paylaşılan bir rapora gore ise Apple, bugün düzenleyeceği etkinlikte oyun odaklı abonelik servisini de tanıtabilir.

Apple’ın oyun abonelik servisi üstünde çalmış olduğu iddiasının ilk olarak geçtiğimiz Ocak ayında Cheddar tarafınca ortaya atıldığını da ekleyelim. Paylaşılan bilgilere gore Apple’ın oyun abonelik servisi, aylık bir ücret karşılığında Apple tarafınca seçilen bir oyun kütüphanesine erişim sunacak.

Doğal ki söz mevzusu oyunların iPhone ve iPad modelleri tarafınca oynanabilen iOS oyunları olacaklarını da ekleyelim. Mobil oyunların iOS ekosisteminin en kuvvetli kategorilerinden biri olduğu düşünüldüğünde Apple’ın mobil oyunlar için bir abonelik sistemi kurması oldukça mantıklı.

iOS platformu tamamen parasız ve reklam destekli pek oldukca oyuna haiz durumda. Söz mevzusu oyun abonelik servisi odağına bu oyunları değil platformda yer edinen ücretli oyunları alıyor. Bloomberg tarafınca paylaşılan bilgilere gore platformun içinde Minecraft, NBA 2K oyunları ve GTA serisi şeklinde ücretli oyunlar yer alacak.

Apple’ın abonelik servisinin kullanıcılarının hangi oyun içinde ne kadar süre harcadıklarına bağlı olarak kazanılmış olduğu geliri oyun geliştiricilerine dağıtacağını da belirtelim. Söz mevzusu servis ile ilgili detaylı bilgilerin bu akşam itibariyle paylaşılması umut ediliyor. Apple’ın bugün düzenleyeceği hususi etkinliği ile ilgili tüm bilgileri sizlere aktaracağız.