WhatsApp Business uygulaması iOS kullanıcılarına da açıldı

tarafından
146
WhatsApp Business uygulaması iOS kullanıcılarına da açıldı

Bir süredir sizlere WhatsApp’ın KOBİ’ler için ücretsiz bir şekilde sunmuş olduğu WhatsApp Business hizmetinden bahsediyoruz. Geçtiğimiz senenin ocak ayında Android versiyonu gösterilen uygulamanın bu senenin ocak ayında da masaüstü ve web sürümü yayına alınmıştı. Şimdi Apple kullanıcılarını sevindirecek bir gelişme var, bundan dolayı WhatsApp Business’ın iOS uygulaması da yayına alındı.

WhatsApp Business, ufak işletmelerin müşterilerine daha kolay bir halde dönüş yapmasını amaçlıyor. Minik işletmelerin kişisel mesajlarını işle ilgili mesajlardan ayırabilmelerini elde eden uygulama, bununla beraber 1,3 milyar kullanıcıya haiz WhatsApp için de ciddi bir gelir deposu yaratmanın adımlarını atıyor. WABetaInfo, uygulamayı Meksika Uygulama Mağazası’nda keşfettiğini deklare etti. Sonrasında kullanıcılar uygulamanın Fransa ve Brezilya’da da bulunduğunu bildirdi.

WhatsApp Business uygulamasını indiren ufak işletmeler, işletme tanımı, e-mail, adres ve internet sayfası benzer biçimde detayları girerek profillerini oluşturabilecekler. WhatsApp kullanıcıları da konuşma esnasında bu profilin bir işletme hesabına ilişkin bulunduğunu bilecekler. Bu işletme hesabı, WhatsApp’ın markanın bu hesaba haiz bulunduğunu onaylamasıyla onaylanmış hesaba dönüşme olanağına da haiz olacak.

WhatsApp için uygulama mühim, bundan dolayı Feysbuk servisinin direkt kendisini paraya çevirme şekillerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. WhatsApp Business, direkt müşterilere yanıt verebilmenin yanı sıra dış mesajlar, karşılama mesajları ve açılış saatleri ile adresler benzer biçimde detayları listeleme kabiliyeti de dahil olmak suretiyle şirketlere yönelik öteki özelliklere haiz.

Bazı ülkelerde iOS uygulaması yayına alınan WhatsApp Business’ın vatanımızda hemen hemen yayına alınmadığını belirtelim. Sadece Android kullanıcıları uygulamadan yararlanabiliyorlar. WhatsApp Business’ın iOS uygulamasının kısa bir süre sonrasında vatanımızda de etken edileceğini söyleyebiliriz.