Ekran kaydetmek için kullanabileceğiniz en iyi 8 uygulama

tarafından
115
Ekran kaydetmek için kullanabileceğiniz en iyi 8 uygulama

[ad_1]

Neredeyse hayatımızın her alanında kullandığımız akıllı telefonların ekranlarını kaydetmek isteyeceğimiz durumlar ile sık sık karşılaşabiliyoruz. Apple, iPhone ve iPad’ler için ekran kaydetme anlamında başarı göstermiş bir çözüm sunuyor. iOS işletim sistemi içinde bir ekran kaydetme özelliği sunan Apple, kullananların oldukça kolay bir halde ekran kaydetmelerine olanak veriyor.

Android tarafında baktığımızda ise önde gelen bazı üreticilerin ekran kaydetme hususi durumunu başarı göstermiş bir halde sunduklarını görüyoruz. Fakat bir çok üretici halen ürettikleri akıllı telefonlar için ekran kaydetme özelliği sunmuyor. Bu yüzden Android platformunda ekran kaydı yapabileceğiniz en iyi uygulamaları sizler için sıralıyoruz.

Mobizen Screen Recorder

Ekran kaydetme dendiğinde Android platformunun en mühim uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkan Mobizen Screen Recorder, parasız olması ve kolay kullanımı yardımıyla ön plana çıkıyor. HD çözünürlükte 60 Fps video kaydı imkanı sunan Mobizen Screen Recorder uygulamasını isterseniz buradan indirebilirsiniz.

ScreenCam Screen Recorder

Android 5.0 Lollipop ve üstü cihazlarda kullanılabilen ScreenCam Screen Recorder, kullanıcılarına oldukça başarı göstermiş bir çözüm sunuyor tıpkı Mobizen Screen Recorder benzer biçimde 60 Fps video kaydı yapabilen ScreenCam Screen Recorder uygulamasını ücretsiz bir şekilde buradan indirebilirsiniz.

RecMe Free Screen Recorder

Hem düzgüsel Android cihazlarda hem de root yapılmış cihazlarda kullanılabilen RecMe Free Screen Recorder uygulaması rakiplerinden değişik olarak rootlu cihazlarda ses kaydı da yapabiliyor. Eğer root yapılmış bir cihaza haiz değilseniz ise bir tek ekren kaydı yapabilen RecMe Free Screen Recorder uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Google Play Games

Google’ın resmi oyun mağazası olan Google Play, oyunlar için hususi bir uygulama sunuyor. Google Play Games adlı uygulama oyun skorlarını aktarmasının yanı sıra oyunları oynadığınızda ekran kaydı almanıza da olanak tanıyor. Uygulamanın 480 ve 720 px çözünürlüğünde ekran kaydı yapma imkanı sunduğunu da ekleyelim.

DU Recorder

Yalnız akıllı telefonunuzun ekranınızı kaydetmenize olanak tanımayan DU Recorder, bununla birlikte elde dilen videoyu düzenlemenize de olanak tanıyor. Değişik çözünürlüklerde ve 60 Fps video kaydı yapabilen DU Recorder uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

AZ Screen Recorder

Root gerektirmeyen bir uygulama olan AZ Screen Recorder, temelde parasız bir uygulama. Bazı özelliklerini ise premium üretli versiyonunda kullanıma sunan AZ Screen Recorder uygulaması kaydı durdurma ve devam etme benzer biçimde özelliklere de haiz. Isterseniz AZ Screen Recorder uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Lollipop Screen Recorder

Root gerektirmeyen parasız bir ekran kaydetme uygulaması olan Lollipop Screen Recorder, Android 5.0 Lollipop ve üstü cihazlarda kullanılabiliyor. Oldukça kolay bir kullanıma haiz olan Lollipop Screen Recorder, uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Vysor

Listemizdeki öteki uygulamalardan birazcık daha değişik lan Vysor uygulaması, bir tek bir ekran kaydetme uygulaması değil. Bununla beraber bilgisayarınız üstünden akıllı telefonunuzu denetim etmenize de olanak tanıyan Vysor uygulamasını ücretsiz bir şekilde buradan indirebilirsiniz.

[ad_2]