Fifa 14 Şekilleniyor & Pes 2014 Getirdikleri

tarafından
139
Fifa 14 Şekilleniyor & Pes 2014 Getirdikleri

Bildiğimiz üzere gerek bilgisayarda olsun gerekse oyun konsollarında kapışan 2 adet futbol oyunu var biri PES ( Pro Evolation Soccer ) Diğeri İse Fifa birbirlerine üstünlükleri aşikar fakat bu sene baya bir güzel geçecek gereğine gelecek olursak iki güzide oyunumuzda kullanıcılarına en iyi arayüz en iyi oyun motoru ve en iyi çarpışma motoru performansını sunabilmek için baya bir gayret gösterilyorlar grafik kartlarının dostu Pes serisi ağırlını koyuyor bu mücadeleye fakat fifa 2014 çok değişik ve gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkacak en ufak detayları bile düşünülecek olan fifa nın 2014 serisinde bambaşka bir deneyim yaşayacağımız kesin.

FIFA hakkında resmi açıklamada bulunan EA Sports, 2014 versiyonunun yine sonbahar aylarında Playstation 3, Xbox 360 ve PC platformları için geleceğini açıkladı. FIFA 2014 üzerinde geliştirmelere giden oyun yapımcıları “Pure Shot” adını verdikleri yeni bir özellik bulunacağından bahsetti.
Oyuncu odaklı olan 2014 model FIFA’nın, tempo ve performans konusundaki tatmin ediciliği oyuna yeni bir bakış kazandıracak. Daha gerçekçi bir oyun keyfi yaşatmayı planlayan EA Sports, oyun dakikalarına ve skor durumuna göre psikolojik durumlar ekleyecek. Bu sayede gol yiyen takım oyuncuları gol yemişse veya yorulmuşsa buna göre bir oyun gerçekleşecek.

Oyun hakkındaki ön bilgileri anlatan bir video hazırlayan EA Sports,”Real Ball Physics” özelliğinin de üstünde çalışıldığından bahsetti.

Pure Shot özelliği sayesinde oyuncular şut çekerken, en iyi hedef için açı otomatik olarak ayarlanıyor olacak. Yani topa hangi açıdan vurulduğundan çok, hangi pozisyon ve şiddette vurulduğu etkili olacak. Bu özelliği FIFA’ya kazandıran başyapımcı David Rutter, FIFA 2014’te gollerin daha heyecan verici olduğunu savundu.
Pes cephesinde ise oyun akıcılığı grafikler her zaman kullanıcı dostu olmuştur bana sorarsanız ben hayatımda fifa oynamam neden denilecek olursa futbol oyununda futbolcuların o kadar hızlı hareket ettiklerini düşünmüyorum ama pesde öyle değil gayet ağır ve insani hareketler yapıldığı için bana daha gerçekçi geliyor vve bunu bu sene dahada geliştirecekleri kanısındayım lafı daha fazla uzatmadan fifanın en son oyunu için yayınlamış olduğu resimlere göz atmanızı istiyorum
[zooeffect AQJARKLACC9d]