Ucuz Windows 8 Telefon için Bekleyin.

tarafından
117
Ucuz Windows 8 Telefon için Bekleyin.

phicomm-fws710-pro-vergleich-179x150Phicomm ile ilgili gelen haberlere baktığımızda Ucuz Windows Phone 8 üreteceği yolunda dedikodular mevcut. Bildiğiniz gibi Windows Phone 8 işletim sistemli telefonlara baktığımızda Nokia ve HTC gibi markaların çok kaliteli telefonları bulunuyor. Fakat özellikle ülkemiz için fiyatlar biraz yüksek gibi. En ucuz Windows Phone 8 işletim sistemli telefona baktığınızda asla Android işletim sistemli bir telefonla rekabet edemez. Özellikleri rekabete dahil etmiyoruz elbette.

Bu durumu kullanmak isteyen Phicomm şirketi ucuz Windows Phone 8 işletim sistemli telefon üretmeyi planlıyor. Giriş seviyesi ve orta seviye Windows Phone 8 işletim sistemli telefon üretmeyi planladığı söylenen Phicomm eğer Microsoft şirketinden onay alabilirse çalışmalara başlayacak. Giriş ve orta seviye telefonların özelliklerini genelleyecek olursak;

512MB RAM
4inc ekran
Çift çekirdek 1.2GHz işlemci
4GB depolama alanı
1950mAH batarya
5MP kamera

Eğer Microsoft şirketiyle anlaşmaya varılırsa muhtemelen buna benzer özellikte Windows Phone 8 işletim sistemli ucuz telefonları piyasada görebiliriz. Telefonun özelliklerinin bu düzeyde olması yani giriş ve orta seviye düzeyinde bir telefon olması aslında sizi zor durumda bırakmayacaktır. Windows Phone 8 için üretilen uygulamalar pekte ileri seviye olmadığı için sizi hiçbir şekilde zorlamayacaktır. Eğer sizde Windows Phone 8 işletim sistemli bir telefon almayı planlıyorsanız biraz beklemenizde fayda var. Çıkan haberleri takip ederek alışverinize karar verebilirsiniz.

 

kaynak : http://www.aorhan.com