Galaxy Note 3 İnceleme & Tanıtım

tarafından
236
Galaxy Note 3 İnceleme & Tanıtım

Akıllı telefonlar, teknolojinin ilerlemesine ayak uyduruyor. Birkaç yıl öncesine kadar sadece arama ve mesaj gönderme özelliği bulunan telefonların, şu anda yaptıkları, görenleri hayrete düşürmeye yetiyor da artıyor bile. Piyasaya girdiği günden beri adından sürekli söz ettiren android işletim sisteminin en büyük dağıtıcılarından biri olan Samsung, yeni gözdesi Galaxy Note 3 ile karşımıza çıkıyor.

Galaxy Note 3 Akıllı Telefonu, piyasada bulunan en güçlü akıllı mobil cihaz olarak görülebilir. 3GB ram ve 4 çekirdekli üstün hızlı işlemcisi sayesinde, bilgisayarı aratmıyor. Boyutları ise, tablet bilgisayardan küçük, telefondan büyük denilebilecek seviyede. 8.3 mm kalınlığa sahip olan cihaz, sınıfının bir önceki modeli olan Note 2’den daha hafif olarak karşımıza çıkıyor. 168 gram ağırlığı ile, Note 2’den tam 15 gram daha hafif bir telefon. İşlemcisi ise tam bir canavar. İki adet 4 çekirdekli işlemci barındıran cihaz, yerine göre bu işlemcileri devreye sokuyor. 4 çekirdekli işlemcilerden bir tanesi, 1.9 GHz Cortex-A15, diğeri ise 1.3 GHz Cortex-A7 olarak görülüyor. Performans olarak testlerden tam not alan Note 3, şu anda piyasada bulunan en güçlü cihaz denebilir.

Son yıllarda büyük ataklar yapan Samsung, Apple’ın tahtını sarsmaya devam ediyor. Google gibi dev bir firmanın destek verdiği Android işletim sistemi ile harikalar yaratmayı başaran Galaxy Note 3, bu haliyle Iphone’dan bir adım önde görünüyor.