Galaxy Note III – Detaylanıyor İnceleme

tarafından
138
Galaxy Note III – Detaylanıyor İnceleme

Samsungun Amiral Gemilerinden Biri olan Galaxy serisinin yepyeni ve en güçlü telefonu olarak lans edilen Note III modelinin detayları birbir ortaya çıkıyor.

Gündeme gelen iddialarda 5.99 inç’lik Full HD Super AMOLED ekran, plastik OLED panel, Exynos 5 Octa işlemci, Mali-T450 grafik birimi, farklı bir kasa materyali şeklinde özellikler belirtilmekteydi. Yeni paylaşılan iddialar ise Samsung’un bu cihazı en çok arzu edilen model haline getirmek istediği yönünde gerek büyüklüğü gerekse 8 çekirdek iddaaları ben dahil android sevenlerin ağızlarının sulandırıyor grafik işlemcisinin dual olmasıda diğer iddalardan biri.

Başlıksız-1 kopya

Diğer sızan bir bilgi ise kasanın çok ince olup ekranın esnek olup olmamasına karar veremedikleri yönünde, benim kişisel fikrim esnek ekran bir telefonda hoş olmayacağı kanatindeyim alışılagelmiş telefon modellerinin üzerine koymak isterken ortaya saçma bir telefon çıkarılmamasını düşünüyorum yani bir telefon ne kadar esnek olabilirki ?

Eğerki plastik alt katmanları hacimli ve kavisli üretime hazır değilse firma telefon standartları olan 5.99 inçlik SAMOLED panelle yoluna devam edecek. Samsung ekranı büyütme ihtiyacı duysada  compakt yapıyı koruyacak ve Galaxy Mega 5.8 benzeri ölçülere yaklaştıracak. Galaxy Mega 5.8’in ölçüleri hatırlanacağı üzere 162.6 x 82.4 x 9 mm şeklindeydi. Galaxy mega samsungun farklı bir ülke için üretmiş olduğu başka bir telefon şu ana kadar en büyük ekranlı diye geçiyordu fakat 6,8′ olan birbaşka samsung telefonu onu sollamış gözüküyor yakın zamanda açıklanacak gibi duruyor.

samsung-galaxy-mega-official-europe-01

Galaxy Mega 6.8′ inc’lik Telefonu

Samsung’un Galaxy S4 modelinde kullandığı ve mavi pikselleri daha büyük ve daha az sayıda kullanarak parlaklık ve canlılığı en üst seviyeye çıkardığı elmas piksel dizilimine bu modelde de yer vereceği belirtiliyor şu yazımızda elmas piksel ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Phablet Cihazlarına özgü olan TouchWiz Nature arayüzü gelişimine devam ediyor ve yarı telefon yarı table görünümündeki bu Note III’ün arayüzünü süsleyecek gibi ve arayüz stylus kalem ile birlikte büyük boyutlu bir ekranda en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Telefonun çıkma tarihi bence agustos ayındaki IFA fuarına denk gelebilir çok güzel ve alınası bir telefon olacağı kesin bende alınca burda bir inceleme videosu çekeceğim.