Google Pixel 3 XL Özellikleri Ve Fiyatı

tarafından
210
Google Pixel 3 XL Özellikleri Ve Fiyatı

Bir sürü sızıntılar, merak ve heyecanla geçen uzun bir sürenin ardından Google yeni mobil cihazı olan Google Pixel 3 XL’yi tanıttı. 6.3 inç gibi büyük bir ekrana sahip olan Pixel 3 XL büyük ekranlı telefon furyasına Google’ı da dahil etmiş oldu.

Google Pixel 3 XL özellikleri

Büyük ekranı ile dikkat çeken Pixel 3 XL bu özelliğinin yanında birçok teknik ayrıntıda barındırıyor. Telefonun kullandığı işlemci Snapdragon 845, önbellek olarak bilinen RAM hızı ise 4 GB gibi yüksek bir değere sahip. Bluetooth 5.0 kullanılan telefon ön tarafında bulunan hoparlörü ile dikkat çekiyor. Google telefonun arka kamerasından ziyade selfie kamerası da denilebilen ön kamerasına önem vermiş gibi görünüyor. Arka kamera 12.2 MP kalite ile fotoğraf çekebiliyor. Ön de ise iki adet kamera bulunuyor. Bunlardan birisi sıradan ön kamera gibi görünse de diğeri geniş açısı ile kalabalık gruplarda selfie çekme imkanı sağlıyor. Aynı zamanda Google telefon içerisinde bulunan yapay zeka desteği ile kamera performansını arttırmayı amaçlıyor.

Google Pixel 3 XL Fiyatı

Cihazın fiyatı Türkiye’de henüz belli olmasa da Amerika da ki bedeli açıklanmış durumda. 899 dolardan satışa sunulacak cihaz 64 GB olacak ve eğer 128 GB’lık modeli istenirse ekstra 100 dolar daha ödeme yapılacak. Buna ek olarak telefonu kablosuz şarj standı ile kullanmak isteyenler bir 79 dolar da stant için ödemek durumunda.