iPhone’nun Yeni Telefonları Xs ve Xr İnceleme

tarafından
142
iPhone’nun Yeni Telefonları Xs ve Xr İnceleme

Akıllı cihaz ve tablet üreticisi olarak bilinen ve dünya tekelini elinde bulunduran markalardan bir tanesi olarak yeni amiral gemilerinin tanıtımını Getting Round etkinliği çerçevesinde Steve Jobs Theatre’da gerçekleştirmiş olan Apple firması bu etkinlik çerçevesinde yeni cihazları olan XS ve XR modellerinin tanıtımını yaptı. Ortaya çıkan özellikleri ile pek çok kişinin gözdesi haline gelen cihazlar hakkında pek çok bilgi edinildi.

 

iPhone XS Özellikleri

iPhone X’in yenilenmiş bir versiyonu olarak satışa çıkarılacak olan bu cihaz 5.8 inçlik ekranı, 3D t-Touch özelliği, darbe ve çizilmeleri karşın ekstra güçlü dayanıklılığı, IP68 sertifikası, 30 dakikalık süre boyunca 1.5 metre basınçlı suya dayanlıklılığı ile pek çok kişinin ilgi odağı olmayı başardı. A12 Bionic işletim sisteminden alacağı güç ile 64 GB, 256 GB ve 512 GB’lık depolama alanı üzerinden satışa çıkarılacak.

iPhone XR Özellikleri

A12 Bionic Yonga işletim sistemine sahip olacak olan iPhone XR modeli, saniyede 5 trilyon işlem yapabilme gücü ile satışa çıkarılacak. 6.1 inçlik Liquid Retina adı verilmiş olan bir LCD ekran ve 12 mega piksellik bir kamera üzerinden satışa çıkarılacak olan bu cihazda Smart HDR özelliği de yer alacak. iPhone firmasının yeni özellikleri ile donatmış olduğu ve görsel açıdan da oldukça beğenilen yeni cihazları yakın zamanda dünya genelinde satışta olacak.