HTC One Max Özellikleri

tarafından
192
HTC One Max Özellikleri

HTC tarafından üretilen amiral gemisi modeli olan HTC One hem çizgi ötesi tasarımı ile hem de göz doyurucu performansı ile en çok beğeni toplayan modellerden biriydi. HTC One modelinin hemen ardından piyasaya çıkan HTC One Mini ise abisinin boyutlarının ve bir takım özelliklerinin kırpılmış haliydi. HTC bu iki güzel modelin ardından müşterilerinin karşısına HTC One ailesinin en büyük ve en yenilikçi akıllı telefon modeli olan HTC One Max ile çıkıyor.

HTC-One-Max-7

HTC One Max

HTC One Max hem tablet hem telefon diyebileceğimiz cihazlar arasında diyebiliriz. Zarafeti, kalitesi ve ergonomik yapısının yanı sıra birçok donanımsal özellikleri de bünyesinde barındıran HTC One Max’ı hep birlikte inceleyelim:

HTC One Max Donanımsal Özellikleri

HTC One Max; Snapdragon 600 serisi çipsete ve 4 çekirdekli 1.7Ghz değere sahip Krait 300 işlemcisi kullanıyor. Adreno 320 GPU’su ile 2GB RAM’i bünyesinde barındıran cihaz, bu sayede oldukça iyi bir performans sunuyor. 217 gram ağırlığında ve 10.3 mm kalınlığında. Tasarımına bakıldığında alüminyum ve plastik maddelerden yapıldığı görülüyor. 373 ppi değerinde ve Gorilla Glass 3 ile kaplı olan dev ekranı FHD, 5.9 inç. Bu özellikleriyle farklı farklı açılardan bakıldığında bile oldukça iyi görüntüler sunabilmektedir.

HTC-One-Max-1-2

MicroSD kart girişinin yanı sıra parmak izi okuyucusuna da sahip. HTC One Max ön yüzünün üst ve alt kısmında oldukça kaliteli ses sunan Boom Sound hoparlörleri ile dikkat çekiyor. Yine cihazın ön üst kısımda 2.1MP ikinci kamerası bulunuyor. Arka kısmındaki kamerası ise ultra piksel.  Cihazın her iki kamerası da HDR çekim moduna sahip ve 1080P olarak 30FPS kaliteli videolar kayıt edip izleyebiliyorsunuz. HTC One Max’ın arka tarafında flash ışık ve ultra piksel kamera ile parmak izi okuyucusu bulunmakta. HTC Sense 5.5 ara yüzünü kullanan cihazda işletim sistemi olarak Android 4.3 bulunmakta. Sabit bataryası ise 3300mAh.

HTC One Max Fiyatı

HTC One Max tavsiye edilen satış fiyatı 2299 TL olmasına karşılık; cihaz için GSM operatörleri ve teknoloji mağazaları tarafından cazip indirimler geleceğini düşünüyoruz.