Nokia Eros, Nokia Mars, HTC One Mini ve HTC One Max telefonları Almanya’da ortaya çıktı

Yunus Emre KOÇ 8 sene önce

Android, ios dünyası Nokia, Sony, Samsung, Apple, HTC gibi akıllı telefon üretici devlerinin yılın ikinci yarısı için yapmış oldukları planları bekliyorlar. Bu modeller hakkında resmi bir açıklama olmasada günlük veya haftalık resimleri sızdırılıyor.

Almanyanın telefon operatörü O2 ‘nin envanterinden elde edilen veriler, Nokia ve HTC Firmalarının yeni modelleri hakkında bazı bilgiler ve ipuçları veriyor.

O2’nin akıllı telefon listesinde şu anda sürümde olan cihazlar yanı sıra yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanan cihazlar da var. Bunların bir kaçının kod adları ile görünüyor.

Listede asıl dikkat çeken HTC’nin telefon iddiaları yoğun olarak gündeme gelen iki model olan One Mini ve One Max modellerinin gerçek isimleriyle yer alıyor olması. HTC One mini telefonu siyah ve gümüş renklerde, HTC One Max akıllı telefonu ise gümüş renginden tüketici ile buluşacak.
HTC One Mini modeli tasarım olarak HTC One ile benzer olacağı, fakat 4.3 inçlik 720p ekran, Ultrapixel kamera, 2GB RAM, BoomSound ses sistemi gibi özellikler sunacağı iddia ediliyor. Eğer bunlar gelirse büyük ekran sevmeyen fakat güçlü bir telefon isteyen kullanıcılar istedikleri şeye kavuşmuş olacaktır.
HTC One Max modeli ise 5.9 inç’lik dev Full HD ekran, Snapdragon 800 işlemci, 2GB RAM, BoomSound ses sistemi, Ultrapixel kamera gibi özellikler barındıracak. Bu iki model ile ilgili henüz resmi olarak doğrulama gelmedi.
Listede göze çarpan bir diğer iki model ise Nokia’nın Eros ve Mars adlı cihazları. Haftaya tanıtılacak olan 41MP kameralı Lumia modelinin EOS veya Elvis olarak firma içinde kod adına sahip olduğu biliniyor. Bu bakımdan Eros ismi ya yanlışlıkla yazıldı veya Mars ile birlikte yılın sonlarına doğru tanıtılacak iki Lumia modeline işaret ediyor.

Yunus Emre, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu hayat içerisinde belirli yönlerde gayret içerisinde hedefleri çok yüksek olduğu için boş zamanı olmayan boş bulduğundada kitap okuyan asosyal bir kişilik ...

Yorumlar

Tevfik Aktunç

Ben açıkcası Nokia’dan soğudum c6-01 den sonra güncelleme tamamen bitti diyebilirim Nokia bir güncelleme yaptım ve telefon hiç bir yerde çekmez oldu (bazı noktalar hariç) HTC telefonları iyi ama değer.

Emir Koç

Nokia ile ilgilenen fazla kişi yok Lumia hariç

Nermin

Sizin gibi Anlatan yok hocam valla bravo

Nermin

Bende bunu araştırıyordum teşekkürler

Yorumlara Kapalı.