Samsung Galaxy Watch İnceleme

tarafından
202
Samsung Galaxy Watch İnceleme

Akıllı saatler, teknolojik lüks olmaktan çıkıp hızla bir zorunluluk halini almıştır. Bu durumda, belli bir kullanıcı grubunun bu saatlere yoğun talebi, pazara gelişme katmaya yetmiştir. Samsung, akıllı saat teknolojilerine telefon modellerine de verdiği isim olan Galaxy serisiyle yeni bir giriş daha yaptı. Samsung Galaxy Watch, estetik açıdan hoş bir tasarımı, uyumlu kullanıcı arayüzü ve en önemlisi de 4 günlük pil ömrüyle bugün satın alınabilecek en rafine akıllı saatlerden birisidir.

Donanımsal Özellikler

Samsung Galaxy Watch, yuvarlak bir paslanmaz çelik kasa ve dekoratif çerçevesiyle yüksek kaliteli bir kol saati gibi görünüyor ve öyle hissettiriyor. Hem şık hem de işlevsel olan saat, ekran üzerinde bulunan çeşitli menüler arasında geçiş yapmanıza imkan tanıyor. Firmanın Gear 3 modellerinde de bulunan bu özellik, küçük ekran üzerinde menüler arasında geçiş yapmayı kolaylaştıran bir teknolojiyi içeriyor.

İki farklı tasarımda 42 ile 46 mm modelleri bulunan Samsung Galaxy Watch, kablosuz şarj standına sahip. İki seçeneğin arasındaki en büyük fark, batarya kapasitesidir. 42 mm versiyonunda 270 mAh batarya bulunurken, 46 mm modelde 472 mAh bataryaya yer verilmiştir.

Stres Takibi

Samsung Galaxy Watch ile gelen özelliklerin en belirgini, stres takibidir. Bu, kullanıcının kalp atışlarını sürekli olarak ölçerek stres seviyesinin belirlenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca akıllı saatin seviye ölçümünde kullanıcının kalp atış hızıyla doğru orantılı olarak stres artışında kullanıcı bilgilendiriliyor.