LG NEXUS 5 İNCELEME

tarafından
180
LG NEXUS 5 İNCELEME

LG Nexus 5 akıllı cep telefonu 2 GB RAM, 2.3 GHz Snapdragon 800 işlemci, 2.300mAh pil, 5 inç 1080p ekran ve Android 4.4 KitKat özellikleri ile gerçekten çok iyi bir telefon. Bu özelliklerdeki LG Nexus 5’in fiyatı Nexus 4’te olduğu gibi yine çok uygun. Üstelik fiyat avantajını da korumaya devam ediyor. LG Nexus 5’in Amerika Birleşik Devletlerinde 16 GB için fiyatı 349 Dolar, 32 GB için ise 399 Dolar gibi çok iyi bir fiyatı bulunmakta. Şimdi diyeceksiniz ki LG & Google Nexus 5’i böylesine özellikleriyle nasıl bu kadar uygun bir fiyata satıyor? Fiyatın düşüşüne paralel olarak kalite de düşüyor mu? Gelin özelliklerini ayrıntılı inceleyerek bu sorunun cevabını hep birlikte bulalım.

LG NEXUS 5 ÖZELLİKLERİ

LG Nexus 5’in ekranı 5,5 inç olup, 1920×1080 çözünürlüğünü destekleyecek ve 445 ppi piksel yoğunluğu ile 1080p özelliğinde olacak. LG Nexus 5′in ekran parlaklığı akranlarına nazaran geride kalıyor. Özellikle yüksek kontrast ve çok gösterişli renklerle ekranı kullanmayı istiyorsanız Nexus 5 sizi biraz üzebilir. Eğer önemli değil bu diyorsanız farkı kolay kolay anlamayabilirsiniz. LG Nexus 5’in ekranının 5” olması oldukça büyük bir telefon olacağını gösteriyor. Ama bu büyüklüğünün getireceği dezavantajları 5.43 x 2.72 x 0.34 inç boyutlarındaki ölçüleriyle telafi ediyor. Özellikle de ekran çerçeveleri oldukça küçük olduğu için cihazın boyutunun artmasını engellemiş. Nexus 4’teki arka cam özelliği Nexus 5’te plastiğe dönüşmüş ve daha hafif bir hale getirmiş.

LG NEXUS 5 TASARIM

LG Nexus 5 ekranının üst tarafındaki yuvarlak kulaklık oldukça güçlü. Kulaklığın sol tarafında ise ön kamera bulunuyor. Ekranın alt tarafında da LED uyarı ışığı bulunmakta. Nexus 5’in alt kısımda şarj ve PC bağlantı portları bulunmakta. Yine aynı bölümde mikrofon deliği bulunmakta. Nexus 5’in kenar kısımlarında güç düğmesi ve ses ayar düğmeleri bulunmakta.  Telefonda micro SD kart slotu bulunmuyor. Bu nedenle eğer hafıza sizin için önemliyse 32 GB modelini almanızı tavsiye ederiz. Nexus 5’in yazılımı ise oldukça hızlı çalışıyor. Widget, çöp uygulamalar vb gibi işletim sistemini yavaşlatan unsurlar olmadığı için oldukça hızlı çalışıyor.