Yüzünüzü GIF’lere yerleştirmeye müsaade eden uygulama: Morphin

tarafından
131
Yüzünüzü GIF’lere yerleştirmeye müsaade eden uygulama: Morphin

Son yıllarda kullamı giderek artan GIF’ler, duygularımızı ve düşüncelerimizi belirtmede en kuvvetli araçlardan biri haline geldi. Sonsuz sayıda GIF, markaların toplumsal medya hesaplarında, yakın dost WhatsApp gruplarında ya da e-maillerde yeniden yeniden dönüyor.

Morphin ise GIF konusunu oldukça ciddiye alarak, bu dünyaya değişik bir şekil veriyor. Hemen hemen yolun fazlaca başlangıcında olsa da uygulama, GIF’lere kendi yüzünüzü eklemenize izin veriyor.

iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda çalışan Morphin’i kullanabilmek için Twitter, Google ya da e-posta yöntemiyle uygulamaya kayıt olmak koşul.

Sizden bir selfi isteyen uygulama, sonrasında bu fotoğrafı GIF’e yerleştiriyor. Sonuçlar bazılarına göre tatminkar bulunurken, bazılarına göre ise çekici değil. Bilgisayar animasyonuna benzediklerini düşünen kişilerin sayısının da azca olmadığını paylaşalım. Ayrıca GIF’e illa da kendi fotoğrafınızı eklemenize gerek yok.

1 milyon dolar yatırım aldı

Yatırımıların ise bazı kullanıcılar aynı fikirde olmadıklarını paylaşalım. Zira, girişim Giphy’e yaşam veren kuluçka merkezi Beta Works’ten geçtiğimiz yaz 1 milyon dolar yatırım aldı. Beta Works’e  Founders Fund, Precursor, Shrug Capital şeklinde yatırım şirketleri birlikte rol aldı.

Macerasına üç yıl ilkin süregelen girişimin amacı aslen oyunlar ve VR için kişiselleştirilmiş avatarlar oluşturmaktı. Sadece girişimin kurucu ortaklarından Loic Ledoux, gerçek ve sanal yüzlerinizi birleştirme şansını gördüğünde tarama ve modelleme fırsatlarını keşfetmek için bir 3D baskı şirketini kurdu.

Ledoux’a bakılırsa, uygulamada 50.000 beta kullanıcısı tarafınca 1 milyondan fazla sahne yaratıldı. Uygulamaya göz atmak isteyenler için linki buraya bırakalım.