WhatsApp’a yeni gelen davetiye özelliği ile gruplara dahil olup olmamak kullanıcıya bırakılacak

tarafından
132
WhatsApp’a yeni gelen davetiye özelliği ile gruplara dahil olup olmamak kullanıcıya bırakılacak

Son devrin popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her ne kadar kullanışlı olsa da kimi vakit kullanıcıları çileden çıkarabiliyor. Bilhassa istenmeyen gruplara kişinin izni olmadan eklenebiliyor olması WhatsApp’ın en büyük sıkıntılarından biri haline gelebiliyor. Sadece mesajlaşma uygulaması yeni özelliği ile bu sıkıntıyı ortadan kaldırmayı hedefliyor. 

Grup tercihini kullanıcıya bırakan WhatsApp, bunun için davetiye hususi durumunu yayına alıyor. Yeni WhatsApp güncellemesiyle kullanıcılar, gruplar için üç seçeneğine haiz olacak. Tıpkı profil fotoğrafı ve durumu görme özelliklerinde olduğu benzer biçimde kullanıcılar, Hepimiz, Kişilerim ve Asla kimse seçeneklerinden birini seçebilecek. Böylelikle kullanıcılar, kimlerin onları gruplara ekleyip ekleyemeyeceğine karar verebilecek.

Hepimiz seçeneğini seçtiyseniz rehberinizde ekli olmayanlar sizi bir gruba ekleyebilir. Kişilerim seçeneğini seçenleri ise yalnızca rehberinde bulunan kişiler gruplara ekleyebilecek. Asla kimse’yi seçtiğiniz vakit ise biri sizi gruplara eklediğinde onaylama ya da reddetme seçeneğine haiz olmuş olursunuz. Asla kimse seçeneğiyle ise kullanıcıyı herhangi gruba eklemek isteyen kişiden hususi olarak bir davetiye alınacak. Bu davetiyeyi onaylamak içinse üç günlük bir süre bulunacak. Üç gün içinde kabul edilmeyen davetiyeler ondan sonra geçersiz sayılacak.

WhatsApp grupların ayarı iyi mi değiştirilir?

WhatsApp gruplarına size sorulmadan eklenmekten sıkıldıysanız yapmanız gerekenler de hakikaten oldukça rahat. Ilk olarak WhatsApp uygulamasını açık ondan sonra Hesap ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Hesap ayarlarının içinde bulunan Gizlilik seçeneğine de tıkladığınızda karşınıza Gruplar bölümünün çıktığını görmüş olacaksınız. Son olarak yukarıda bahsettiğimiz üç seçenekten birini seçtiğinizde de WhatsApp grup ayarlarını kişiselleştirmiş oluyorsunuz.

Şu anda bu uygulamanın tüm kullanıcılar için etken olmadığını, sadece güncellemelerle hepimiz için kullanılabilir olacağını da belirtelim.

Görsel Kaynak: Deposit Photos