Yeni Para Kazanma Uygulaması Eleq

tarafından
169
Yeni Para Kazanma Uygulaması Eleq

 

Türk Telekom tamamen kendi içerisinde yeni bir mobil uygulama geliştirdi. Bu uygulama sayesinde Türk Telekom abonesi olsa da olmasa da herkes mobil uygulamayı indirerek para kazanma şansı yakalayacak. Eleq uygulaması Türk Telekom tarafından tamamen özgün bir şekilde yazılarak tasarlanmış durumda. Bu yazılımı yapan ekip daha önceden de Tambu uygulamasını kodlayarak bir ilke imza atmıştı.

Eleq Nedir?

Türk Telekom tarafından tasarımından yazılımına, kodlamasından içeriğine kadar Türk Telekom’un sahip olduğu Argela ekibi tarafından hazırlanan bu mobil uygulama para ödüllü bir bilgi yarışmasıdır. Bu uygulamayı kullandıkları operatörlerinden bağımsız olarak indirecek olan kullanıcılar eğer yarışma esnasında sorulan 10 soruyu bilme şansı kazanırlarsa yarışmanın para ödülünün eşit şekilde paylaştırılması sayesinde ödül kazanma şansı yakalıyor.

Eleq Nasıl Para Kazanırım?

Eleq yapay zeka destekli yazılımı sayesinde o an yarışmaya katılmış olan kullanıcıların hepsine 10 adet soru soruyor. Para ödülüne sahip bu soruların hepsini eksiksiz ve hatasız bilen yarışmacılar para ödünü ortak ve eşit paylaşma hakkı kazanıyor. Uygulama hesaplarında toplamda 50 TL biriken yarışmacılar ise parayı hesaplarına aktarma şansı yakalıyor. Şuan da aktif olarak 5 bin kişinin yarıştığı Eleq 13 Eylül de ilk yayınını gerçekleştirmişti. Kullanıcı sayısını yıl sonuna kadar 100 bine çıkarmayı planlayan Türk Telekom yarışmacı sayısı arttıkça yarışmada verilen ödüllerinde artacağının altını önemle çiziyor.