Assassin’s Creed Odyssey İnceleme (Muazzam)

tarafından
304
Assassin’s Creed Odyssey İnceleme (Muazzam)

Origins ile bu ünlü serinin çehresinin tamamen değiştiğini söylemek doğru olur. Assassin’s Creed Odyssey, AC markasına ait olan bir RPG oyunu. Oyunun nasıl olduğu, detaylarının neler olduğu ve sistem gereksinimlerinin olduğu oldukça merak ediliyor. İşte detaylar;

Assassin’s Creed Odyssey

Öncelikle oyun sisteminin Origins ile kökten değiştiğini belirtmek gerekiyor. Geçmiş yıllarda çok büyük bir başarı elde eden Assassin’s Creed: Origins oyunu, yerini akıllıca yapılan seçimler sonucu ortaya çıkan ve yeni oyun tecrübeleri vaat eden bir seriye bırakarak bu şekilde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Assassin’s Creed, çok uzun yıllar süren en iyi rol yapma oyunu olma amacını Odyssey üzerinden gerçekleştiriyor. Burada, ana karakter seçiminden hikaye anlatımına ve diyaloglara kadar çok önemli yenilikler olduğu söylenebilir. Hepsinden de öte, bu sefer gerçek anlamda karakteri ince ince işlemek, tamamen oyuncuların elinde.

Oyun Karakterleri

Oyunda iki Spartalı savaşçı karakter bulunuyor. Bunlardan Alexios ya da Kassandra’yı seçerek oyuna başlanıyor. İki karakterinde farklı motivasyonları, yönleri, olaya bakış açıları var. Oyun dünyası bu seçimlerden çok etkilenmese de, hikaye üzerinde bulunan bazı kritik anlar, bu iki karaktere göre oldukça fazla farkılık içerebiliyor. Normalde bu iki karakter kardeş. Ancak, yollarının nasıl ayrıldığı, hikayelerinin neler olduğunu anlamak için oyunu dikkatli bir şekilde oynamak gerekiyor. Oyunda diyalog seçimleri de yer alıyor. Önemli anlar da dahil olmak üzere çok sayıda diyalogla karşılaşmak mümkün.