ZTE Nubia z5 mini modeli gün yüzüne çıkıyor.

tarafından
145
ZTE Nubia z5 mini modeli gün yüzüne çıkıyor.

nubiaz55minin

 

Geçen sene Samsung firmasının Galaxy S3 mini akıllı telefonuyla ile başlayan amiral gemi olan modellerinin daha portatif ve mini versiyonlarını piyasaya çıkarma geleneği bu yıl Galaxy S4 mini telefonu  ile hız kazanıyor. Samsung’un dışında söylentilere göre HTC firması One mini, Oppo firması da Find5 mini modelleri ile tüketiciye uygun portatif ve büyük telefon sevmeyenler için yeni modeller çıkarmış olacak.

Ancak ZTE akıllı telefon üreticisi, Görsellerinin detayları internete sızan Nubiz Z5 mini modeli ile geleneği tamamen değiştirecek gibi duruyor. Firmanın geçen sezonun sonlarında doğru resmi olarak duyurduğu 5 inç ekran boyutundaki Full HD ve Snapdragon S4 Pro işlemcili Nubia Z5, bu kez mini bir versiyonu ile kullanıcılarını memnun etmeye hazırlanıyor iyi bir performans sunan ve telefonlarındaki kalitesi ile başarı elde edebilecek potansiyeli olan ZTE mini modelinin pazar performansını merak ediyoruz.
Nubia Z5 isminin aksine 4.7İnçlik  720p çözünürlük kalitesinde ekran kullanılıyor. İşlemci olarak yaygın olarak kullanılan Snapdragon 600’ü seçerken, bu performansı 2 GB Ram ile desteklemiş durumda, Kamera megapiksel’i olarak 8MP seçilmiş olan Nubia Z5 mini 10.3mm kalınlığında ve 160 gr ağırlığında bir cihaz bu özellikler ile çoğu yeni çıkan mini modeliyle rekabeta hazır görüntüsü veriyor.
Henüz ne zaman çıkacağı ve fiyatının ne olacağı konusundan bilgiye sahip değiliz fakat sezonun açılmasıyla beraber çıkacağı kanısındayız…