PES’in Uefa Anlaşması Bitti! Şampiyonlar Ligi Fifa’da mı ?

tarafından
344
PES’in Uefa Anlaşması Bitti! Şampiyonlar Ligi Fifa’da mı ?

Pro Evolution Soccer (PES) ve fifa firmaları arasında ki rekabet yıllardır hem teknoloji hemde fanları arasında kıyasıya devam ediyor. Şampiyonlar ligi ve UEFA Avrupa liginin barındırıldığı paket olan UEFA Paketi Konami ile fes edilmek üzere.

Birçok oyuncu zaten bu paket anlamanın konami’ye yani PES‘e yakışmadığını düşünüyor. Eski bir pes’ci olarak gerçekten fifa’da ki interaktif yapı oyun akıcılığı ve senaryo maalesef pes’te mevcut değil. Son yıllarda artan FIFA öncülüğü maalesef küresel anlaşmalara da yansımakta şöyle ki PES’in 2015-2017 oyunlarında Şampiyonlar ligi ve Avrupa ligi oynaya biliyordunuz fakat artık yeni çıkan oyun yine yavan olacak ve konami’nin düşüşü devam edeceğe benziyor.

Konaminin yöneticilerinden olan Jonas Lygaar, konuya çok daha ılımlı bir şekilde yaklaşıyor, Jonas Lygaar: “UEFA Şampiyonlar Ligi lisansı ile benzersiz deneyimler yaşatmak ve tüm dünyadan futbol taraftarlarına bir fırsat sunmak bize büyük heyecan verdi. Bunun tadını çıkardık. Ancak bu yıl odağımızı diğer alanlara kaydırıyoruz. İlişkilerimizin güçlü olduğu UEFA ile birlikte çalışmaya devam etmenin alternatif yollarını araştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Söylentilerden bir diğeri ise bu anlaşmayı FIFA‘nın bozduğu yönünde. Bu problemin kaynağı FIFA’mı bilinmez ama yeni gelen PES serisinde UEFA paketinin olmayacağı kesinleşti önümüzde ki günlerde tanıtılacak olan FIFA 2019’da UEFA’yı yani Şampiyonlar ligi ile Avrupa Ligi‘ni görmemiz içten bile değil.